1

Téma: Použití "vlastních" T - kódů pro tvorbu vrtacího souboru

Vygeneroval jsem výstup podle Excellonu, ale výrobce mi opáčil, že je třeba použít T - kódy dle jeho možností a zaslal mi soubor s koncovkou .cfg.
Po jeho otevření skutečně vidím jednotlivé T kódy následované skutečným rozměrem vrtáku a dalšími čísly.
Př.: ("T1  (0.3  mm)" 0 300 300 4 1)
Netuším, ale jak přesvědčit formicu aby pro vygenerování excelonového souboru přiřadila jednotlivým dírám právě vrtáky definované v tomto souboru.
Můžete poradit a přidat info o významu dalších číslic uvedených v příkladu?
Předem děkuji a přeji hezký den.

2

Re: Použití "vlastních" T - kódů pro tvorbu vrtacího souboru

abakus napsal:

... jak přesvědčit formicu, aby pro vygenerování exceilonového souboru přiřadila jednotlivým dírám právě vrtáky definované v tomto souboru.

To by nemělo být nijak obtížné.  Je-li to opravdu konfigurační soubor pro Formicu (a citace jeho úseku tomu odpovídá), stačí jej přečíst příkazem Files | NC Drill | Read Configuration.

abakus napsal:

Můžete poradit a přidat info o významu dalších číslic uvedených v příkladu?

Popis najdete na str. 192 manuálu (www.formica.cz/manuals/fl430-ht.pdf).

3

Re: Použití "vlastních" T - kódů pro tvorbu vrtacího souboru

Děkuji za odpověď, nicméně stále se mi nedaří tento konfigurační soubor načíst.
Tentokrát, ale bude chyba zřejmně v samotném .cfg souboru, protože mi Formica hlásí ERROR: Line 1: Keyword expected.
Podle nápovědy se jedná o chybu syntaxe, takže jsem celou věc již oznámil poskytovateli .cfg souboru, který tuto chybu snad napraví.

4

Re: Použití "vlastních" T - kódů pro tvorbu vrtacího souboru

Také byste mi ten konfigurační soubor mohl poslat e-mailem, případně jej uvést zde (pomocí code -- viz www.formica.cz/forum/help.php#img).

5

Re: Použití "vlastních" T - kódů pro tvorbu vrtacího souboru

V pořádku, už jsem nějakým způsobem modifikoval jiný .cfg soubor do souladu se skutečným přiřazení T kódů.
Každopádně děkuji za pomoc.