1

Téma: Vystaven Layout P99 k testování

V archivech www.formica.cz/files/Layout-p99-test.zip a www.formica.cz/files/Layout-p99e-test.zip jsem právě vystavil novou testovací verzi programu Layout (pro klíč HASP, resp. omezenou).  Měla by fungovat v rámci standardní instalační sady verze P98 (stačí tam nahradit stejnojmenné soubory) a být schopna s ní sdílet konfigurační soubory (Layout.Cnf).

Zde je příslušný úsek souboru Zmeny.txt:

Release P99 ====================================================================

1)  do testovací verze doplněn výběr makra z tabulky (Macros.pas)
2)  doplněna nastavitelná barva pozadí (ElemGrph.pas, GrphMenu.pas, Options.pas)
3)  doplněno barvení rats' nestu dle uživatelských vlajek C a D (ElemGrph.pas,
    Netlist.pas, ElemEdit.pas)
4)  doplněna možnost zakázat blokovou editaci neviditelných prvků (ElemEdit.pas,
    Options.pas)
5)  doplněny příkazy Edit|Change|Center Names a ...|Align Names (Select.pas)
6)  doplněn příkaz Zoom|Marked (GrphMenu.pas)
7)  při vytváření nové desky doplněna možnost přečíst rozměry prvků z knihovního
    souboru s nejvyšší prioritou (PCBFiles.pas, Options.pas)
8)  rozšířen povolený rozsah změny intenzity pro vnitřek pájecích bod?, segmentů
    a pro zvýraznění (GrphMenu.pas)

Většina změn se tedy (někdy jen na čas) objevila i v některé z předchozích testovacích verzí, nyní šlo už jen o jejich zabudování do jediného programu.  Zcela nové jsou jen změny P99/6 a P99/7, kvůli kterým jsem teď vlastně testovací verzi uvolnil. 

Podrobnosti se pokusím dopsat do příslušných vláken, teď jen (jako obvykle) zdůrazním, že testovací verze samozřejmě není otestovaná, takže při jejím užívání můžete narazit na všelicos.

2

Re: Vystaven Layout P99 k testování

Testovací verzi ve výše uvedených dvou archivech jsem právě aktualizoval, přibyly tyto změny:

9)  ošetřeno kreslení obdélníků redukovaných na 1 pixel (ElemGrph.pas)
10) doplněn příkaz Open Library File, příkaz View přejmenován (LibMenu.pas,
    PCBFiles.pas)
11) pájecí bod s otvorem je automaticky na všech vrstvách (Dimens.pas)
12) detekce součástky podmíněna navíc vrstvou (Elems.pas, Comps.pas)
13) doplněny příkazy Tools|Frame Window a Tools|Stretch Window (Tools.pas)

3

Re: Vystaven Layout P99 k testování

Oba výše uvedené archivy jsem opět aktualizoval; v testovací verzi přibyly tyto změny:

14) AboutBox lze při startu programu zavřít jen tlačítkem OK (Layout.dpr,
    About.dfm)
15) doplněno podmenu Tools|Window (Tools.pas)
16) vytvořen driver pro přímé generování PDF (PDF.pas)
17) intenzita šedi se u černých a bílých pájecích bodů nemění (PostScrX.pas)
18) doplněna možnost ořezávat vektorový výstup okénkem (DrvTypes.pas,
    AWDriver.pas, DrawPCB.pas, Artwork.pas, PostScrX.pas, PDF.pas)
19) doplněna možnost kreslit otvory skutečných průměrů (DrvTypes.pas,
    AWDriver.pas, DrawPCB.pas, Artwork.pas, PostScrX.pas, PDF.pas)
20) funkce IsCircularPad rozšířena o plošky typu A a T (Dimens.pas)

Z toho všeho je asi nejdůležitější (a programátorsky bylo jistě nejrozsáhlejší) generování PDF souborů.

Archivy tentokrát obsahují i ty DLL knihovny, do nichž jsem podstatněji zasahoval.

4

Re: Vystaven Layout P99 k testování

Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně testovací verze P99. Používám (zatím krátce) Formicu v Ubuntu pod Wine. Ostrá verze Layoutu běží vpořádku, ovšem nepodařilo se mi rozjet vaši testovací verzi P99. Když ji chci spustit vyskočí okno Layout : Get ID error (code -100). Možná by mi pomohlo, kdybyste zde ve foru dal odkaz pro stazeni cele instalačky P99. Děkuji.

5

Re: Vystaven Layout P99 k testování

Dobrý den, to je způsobeno tím, že jsem si při překladu zmíněné testovací verze v nastavení kompilátoru omylem vypnul přepínač, který povoluje komunikaci se síovým klíčem.  Citovaná chyba znamená, že nebyl nalezen lokální klíč (ten tam sice asi máte, ale skrz WINE není vidět), a takto přeložený program skončí, místo co by začal hledat síový.

Shodou okolností jsem si toho (po upozornění) všiml až ve středu a shodou okolností jsem to řešil právě tak, jak navrhujete.  Testovací instalační sadu si můžete stáhnout zde: http://www.formica.cz/files/Layout440p99p-test.exe .

Vedle toho byste si mohl zkusit instalovat i prohlížeč pouzder: http://www.formica.cz/forum/viewtopic.php?id=75 .  Ten v oficiálních verzích zatím není a pod WINE jej myslím nikdo dosud nezkoušel, ale pokud by fungoval, snad by Vám byl k užitku.

6

Re: Vystaven Layout P99 k testování

Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď. Bohužel chyby "Get ID error" jsem se nezbavil. Stav je takový,že jsem zkoušel ostrou verzi P98 i testovací verzi P99 ve Wine i VMware. Výsledek je, že ostrá verze funguje pod obojím, ale testovací bohužel ne. Pokud jsem ve VMwaru povolil přímou komunikaci s USB klíčem lokálně, testovací verze fungovala, síově bohužel ne a napíše hlášku "Get ID error (code -3).Pod Wine napíše hlášku "Get ID error (code -100).Podle toho usuzuji, že pořád nefunguje přístup na klíč síově. Děkuji.

7

Re: Vystaven Layout P99 k testování

Prosím stáhněte si testovací instalační sadu znovu, opět z výše uvedené adresy (http://www.formica.cz/files/Layout440p99p-test.exe).  Přepínač se skutečně ani při překladu v minulém týdnu nedostal až tam, kam měl.  Ani teď však instalační sada nebyla vyzkoušena v síovém prostředí; prosím napište, zda už je komunikace se síovým klíčem konečně v pořádku.

8

Re: Vystaven Layout P99 k testování

Dobrý den, děkuji za pomoc při vyřešení problému.Testovací verze P99 již funguje.Funguje mi pod Ubuntu 8.04 s nainstalovaným WINE 1.0.Zjistil jsem,že nefunguje korektně pod WINE 1.1.5 a to tak, že při přepínání mezi plochami v Ubuntu dochází k minimalizaci spuštěné Formiky a spuštění dalšího okna Formiky. Nechová se to jak má, proto jsem přešel zpátky na Wine 1.0 a tam to funguje korektně. Hezký den.