1

Téma: Select, Unselect, Qualify

Mozna jsem neco prehledl nebo nepochopil, ale nebyl jsem schopen mnozinovymi operacemi filtrovat z oznacenych prvku soucastky podle obsahu jejich Part Name, Package, Value a Note. Lze to pouze podle Reference...
Jde to nejakym jinym zpusobem nez je tomu u Layoutu, nebo tato moznost ve schematu opravdu chybi?

2

Re: Select, Unselect, Qualify

Schematický editor skutečně nemá množinovou operaci, která v jednom kroku označí součástky s určitým PartName, Package, Value a Note.

Operaci je nutno složit z několika jednodušších. Například je možno
1) označit všechny nápisy s určitým obsahem "...Select|Alphanumerical|Masked"
2) vybrat z nich nápisy určitého typu "...Qualify|AlphanumericalPackage'"
3) vybrat součástky se zvýrazněným nápisem "...Qualify|Components|Marked Components"

3

Re: Select, Unselect, Qualify

Vim, ze je to jedna z mene pouzivanych funkci, ale slo by tedy, pridat krom vybirani soucastek dle reference i selekci podle ostatnich parametru (tedy Partname, Package, Value, Note)?
V nasem pripade to napriklad usnadni cim dal castejsi sjednocovani nazvu hodnot soucastek v pripade, ze nove schema vznika z nekolika casti starych schemat, kde treba keram.kond.100n v pouzdre 0805 ma nekde PartName = "CC 0805" dle knihovny Formicy, jinde dle stareho znaceni z GME "CK-0805", a jinde zas dle noveho "C0805". V pripade rezistoru to neni problem, pokud mame pouzity pouze SMD pouzdra, ovsem u kond.je problem ze se k nim michaji i elektrolytycke..

4

Re: Select, Unselect, Qualify

Myslím, že k provedení takové jednoduché manipulace není nutno přidávat funkci. Stačí přece

1) označit všechny názvy pouzder "...Select|Alphanumerical|Packages",
2) do "...|Change|Text (Replace)|Text to Find" vložit např. masku "*0805*" a pak všechna vyhovující jména pouzder nahradit novým obsahem ("...|Change|Text (Replace)|New Text") pomocí příkazu "...|Change|Text (Replace)|Replace All (Case Insensitive)".

Oba kroky jsem vložil do makra, které pro jednoznačnost obsahuje jako krok 0 ještě příkaz "...|Unselect|All Elements".
Následující řádky stačí přenést do textového souboru xxx.Mac a načíst např. příkazem "Macros|Replace".

Macros (
  <Shift-Alt-X> "vyměň jména pouzder"  (
    <Alt-E> <o> <u> <e>
    <Alt-E> <o> <s> <a> <c>
    <Alt-E> <o> <a> <t> <t> <Ctrl-Alt-A> <n>  <Ctrl-Alt-A> <i>
    <Ctrl-Home>)
)

5

Re: Select, Unselect, Qualify

Ovsem nase nahrazovani se netyka Package, ale PartName. Uznavam, ze to je spise na vlozeni soucastky znovu, aby byla jistota ze bude souhlasit i symbol. Toto je trochu na zvazeni uzivatele, ovsem predpokladalo by se, ze vi, co dela..
Package se nemeni, dulezity je shodny nazev samotne soucastky kvuli objednavacim seznamum, kde se cas od casu holt nejaky ten nazev zmeni..

Spise jsem ale prispevek psal s tim, aby mohl uzivatel menit hromadne vse, nejen referenci, aby to bylo opravdu univerzalnejsi. Aby si uzivatel nemusel porad lamat hlavu jakym postupem se k tomu da take dojit. Aby proste sel intuitivne pres menu. Aby si nakonec nerekl, ze nez se tim sahodlouze zabyvat, kdyz vysledek je nejisty a neodzkouseny, ze to radsi kazdou soucastku vyedituje rucne..

6

Re: Select, Unselect, Qualify

Hromadné změny označných položek samozřejmě možné jsou. Ve Vašem případě jde o příkazy "References/Part Names/Packages/Values/Notes" v menu "...|Group Operation|Change". Není mi jasné, kam jinam by intuitivně patřily.

A taky mi není jasné, kde vlastně vidíte tu asymetrii, že reference hromadně měnit  jde, zatímco ostatní popisy ne. Možná to jen plyne ze skutečnosti, že reference tvoří uspořádanou množinu a proto je tam pro ně výběrové kritérium navíc?

Váš původní dotaz i začátek druhého se vztahovaly k nastavení kritérií pro výběr operandů, a nikoliv k samotným operacím.  Těchto kritérií obsahuje editor spoustu, ale občas je třeba některé zkombinovat. Uvedený příklad ukazoval, jak z množiny textů vyhovujících masce vybrat jen pouzdra. Tam také nevidím problém. Zrovna tak je přece možno vybrat jen položky typu PartName.

7

Re: Select, Unselect, Qualify

Tak to jsem se spatne jsem se vyjadril (omlouvam se, pisu to v rychlosti). Stale se samozrejme bavime o tom, jak mnozinovymi operacemi oznacit vsechny prvky, ktere maji v PartName (resp.i Package, Value a Note) urcity text.

Spravna cesta opravdu povede pres Alphanumerical, kde je take cast prace s komponentami. Zmatlo me, ze je tam jeste take polozka Components (protoze to, co ted chci delat, se logicky tyka komponent), a v podmenu Components je pouze moznost vybrat referenci. Alphanumerical jsem prehledl.
Samozrejme chapu, ze polozky od PartNames po Notes nelze presunout do menu Components, protoze je to spise prace s textem, nez samotnou komponentou. Na druhou stranu pokud vlezu menu Components, pak je lehce matouci, ze vidim jen moznost prace s References a vse ostatni vcetne take prace s References je v jinem menu.. Je otazkou jestli to je spravne, nebo ne. Na jednu stranu je prace s References na dvou mistech, na druhou stranu rikate, ze References jsou "usporadana mnozina" a uznavam ze neco na tom je.

8

Re: Select, Unselect, Qualify

V příští verzi se s tím budu snažit něco udělat.

9

Re: Select, Unselect, Qualify

Verze 4.40.65.15  obsahuje v menu "Edit|Group Operations|...|Components" příkazy pro zvýraznění součástek, jejichž PartName, Package, Value případně Note vyhovují zadané masce.