1

Téma: chyby v číslovaní pinov

mám staršiu verziu - 4.30 už dlhšiu dobu (Layout:Release 87, Schematic: Release 60, S/N 9323). Pri oživovaní hotového výrobku som našiel chyby v orientácii pinov u niektorých tranzistorov (napr. tranzistory KC308 a KC237 majú rozdielne číslované piny emitora a kolektora, hoci vývody puzdra sú orientované rovnako). Okrem toho majú priradené puzdro TO92/mod, správne má by TO92. Zdá sa mi, že problém s orientáciou pinov bol aj u niektorých MOSFET tranzistorov, nespomínam si však presne už o aké typy išlo.
Existuje možnos nahradi tieto knižnice nejakými novšími, ktoré budú spätne kompatibilné, a kde budú opravené chyby podobného charakteru?

2

Re: chyby v číslovaní pinov

V knihovnách dodávaných s verzí 4.30 bohužel podobné diskrepance byly, dokonce i u celkem běžných tranzistorů.  Přitom nešlo o chyby (ale nanejvýš o nekonsistence vůči nějakým nepsaným pravidlům) v jednotlivé knihovně symbolů nebo pouzder, nýbrž v jejich vzájemné vazbě.  V určitou dobu bylo také pouzdro TO92/mod interpretováno jako pouzdro s opačným číslováním (a pod tímto jménem v knihovně pouzder žádné nebylo); když potom uživatel to "/mod" odstranil, kolektor a emitor se mu prohodily.

Na Váš e-mail zasílám základní knihovnu pouzder z verze 4.40, vyexportovanou zpět do formátu 4.30.  Rozdíly však spíše jsou v knihovně symbolů.

3 Naposledy upravil: krivka (2008-02-12 12:47:56)

Re: chyby v číslovaní pinov

Na adrese www.formica.cz/files/Lib440-B(4_30).zip naleznete aktuální knihovnu schematických symbolů uloženou ve formátu "4.30". Ve starších verzích schematického editoru se obrazová část nebude zobrazovat správně (průsvitky nebudou průhledné), nicméně předlohy schematických značek by se chovat správně měly.