1 Naposledy upravil: kolin (2008-01-23 17:56:40)

Téma: Sdruzene komponenty - namet

Chtel jsem Vas poprosit, jestli by bylo mozne vytvorit funkci pro sdruzeni nekolika komponent do skupiny (zvlaste vyhodne by to bylo v pripadech, kdy si predpripravim casto se opakujici blok schematu, anebo ted bych to ocenil v pripade vkladani ramecku pri tvorbe noveho schematu: vlozil bych ramecek (komponenta, jejiz cast nelze menit), se kterym by se zaroven vlozila pripravena text.pole pro zadani cisla revize, data vzniku projektu a cisla desky, ke kteremu schema nalezi. Toto text.pole by bylo volne editovatelne, a nemusel bych pokazde v novem schematu rucne vkladat a nastavovat zvlast kazde pole.. Urcite se najde i vic vyuziti nopve funkce.

2

Re: Sdruzene komponenty - namet

Za tento námět děkuji. Budu si ho muset promyslet. 

Prozatím Vás mohu jen upozornit, že editor obsahuje možnost automatizovat generování některých nápisů (datum, číslo a jméno výkresu apod.).
Detaily naleznete v nápovědě pod heslem "Speciální nápisy". Pravděpodobně by nebylo složité rejstřík speciálních nápisů dále rozšířit.

3

Re: Sdruzene komponenty - namet

krivka napsal:

Pravděpodobně by nebylo složité rejstřík speciálních nápisů dále rozšířit.

Dosud jsme pouzivali automatcky text pro datum a cas vytisteni dokumentu a nebo pro datum a cas souboru. Ovsem tyto dva udaje jsou nam, jak jsme zjistili, vlastne k nicemu, nikdy se nam na vytisku nehodily. Nyni jsem do ramecku pridal pole pro rucne zadavatelne cislo desky, abychom vedeli, k jake verzi desky to ktere schema patri. Dale jsem vytvoril pole pro datum vzniku dane verze projektu, coz je podstatnejsi mnohem vice. Ale to asi autom.textem nepujde, to by se musel text po vlozeni ramecku ihned prevest na normalni, neautomaticky text, aby jiz nadale svuj obsah nikdy sam nezmenil..
Co treba kdyby byla jeste moznost mit komponentu v rezimu jakesi hybridni struktury, kdy vybrane texty by byly editovatelne i pri zakazane editaci struktur (ve vlastnostech textu napriklad nova polozka "As Structure Always Editable"). Ma to ovsem tu nevyhodu, ze v praxi nepoznam co se editovat da a co ne..

4

Re: Sdruzene komponenty - namet

kolin napsal:

Chtel jsem Vas poprosit, jestli by bylo mozne vytvorit funkci pro sdruzeni nekolika komponent do skupiny (zvlaste vyhodne by to bylo v pripadech, kdy si predpripravim casto se opakujici blok schematu, anebo ted bych to ocenil v pripade vkladani ramecku pri tvorbe noveho schematu: vlozil bych ramecek (komponenta, jejiz cast nelze menit), se kterym by se zaroven vlozila pripravena text.pole pro zadani cisla revize, data vzniku projektu a cisla desky, ke kteremu schema nalezi. Toto text.pole by bylo volne editovatelne, a nemusel bych pokazde v novem schematu rucne vkladat a nastavovat zvlast kazde pole.. Urcite se najde i vic vyuziti nopve funkce.

Původně jsem Váš návrh pochopil právě jako později zmiňovanou "hybridní strukturu". To by ale byla záležitost do nějaké příští verze systému.

Váš popis ale odpovídá tomu, co dělá funkce Edit|Group Operation|Import Group. Stačí si předem připravit skupinu komponent nebo rámeček s nápisy do samostatného výkresu. A to lze zase s výhodou provést pomocí funkce Export Group.

5

Re: Sdruzene komponenty - namet

Ted bohuzel nemam tolik casu a nedoslo mi i par veci, takze mnou popisovana hybrid.struktura i export/import skupiny jsou nepouzitelne, takze se omlouvam za zmatky.
Proste: rad bych nejakym pohodlnym zpusobem vlozil ramecek, jednorazove nastavil napriklad cislo desky a datum vzniku projektu a tyto udaje by se zaroven nedaly pri beznem kresleni schematu editovat stejne jako treba ten ramecek. Nejsem si ovsem jist jak toho docilit.

Zminoval jste rozsireni automatickych textu. Potom by bylo reseni rozsirit o automaticky text, ktery kdyz se vlozi do schematu (at uz samotny, nebo jako soucast nejake komponenty), vyvola InputBox pro editaci jeho obsahu. Do InputBoxu napisu text a potvrdim. A pokud nezachovam pocatecni znak "@", stane se z automatickeho textu bezny text. Tento bezny text, v pripade ramecku, bude soucasti needitovatelne struktury ramecku.

Myslite, ze toto je proveditelne?

6

Re: Sdruzene komponenty - namet

V teto souvislosti jeste jsem prisel na to, ze kdyz ramecek vlozim do schematu, neprenasi se i spravny log.typ car, ktery je v knihovne nastaven na 15, takze jeste musim rucne nastavovat tloustku na 15..

7

Re: Sdruzene komponenty - namet

kolin napsal:

V teto souvislosti jeste jsem prisel na to, ze kdyz ramecek vlozim do schematu, neprenasi se i spravny log.typ car, ktery je v knihovne nastaven na 15, takze jeste musim rucne nastavovat tloustku na 15..

Když vkládáte libovolný objekt, u něhož lze určit logický typ, vždycky musíte v menu Place hodnotu logického typu ručně nastavit. (Tu si pak program pamatuje, takže pokud umísujete jen struktury logického typu 15, stačí nastavit jen jednou.) V předloze sice mají nastaven vlastní logický typ všechny součásti struktury, ale celá struktura žádný přednastavený nemá.

Nejspíš jste si představoval, že by se měl nastavit logický typ podle nějakého rámečku, který je součástí obrazové části knihovny. Jenže ta vůbec nemusí existovat.

8

Re: Sdruzene komponenty - namet

kolin napsal:

Ted bohuzel nemam tolik casu a nedoslo mi i par veci, takze mnou popisovana hybrid.struktura i export/import skupiny jsou nepouzitelne, takze se omlouvam za zmatky.
Proste: rad bych nejakym pohodlnym zpusobem vlozil ramecek, jednorazove nastavil napriklad cislo desky a datum vzniku projektu a tyto udaje by se zaroven nedaly pri beznem kresleni schematu editovat stejne jako treba ten ramecek. Nejsem si ovsem jist jak toho docilit.

Zminoval jste rozsireni automatickych textu. Potom by bylo reseni rozsirit o automaticky text, ktery kdyz se vlozi do schematu (at uz samotny, nebo jako soucast nejake komponenty), vyvola InputBox pro editaci jeho obsahu. Do InputBoxu napisu text a potvrdim. A pokud nezachovam pocatecni znak "@", stane se z automatickeho textu bezny text. Tento bezny text, v pripade ramecku, bude soucasti needitovatelne struktury ramecku.

Myslite, ze toto je proveditelne?

Požadovaného cíle lze dosáhnout různými způsoby. Nové nástroje by měly být univerzální a snadno pochopitelné.  Proto nebude na škodu ještě toto téma prodiskutovat.

Není mi například jasné, zda předpokládáte, že po vložení do jednoho z výkresů se text automaticky překopíruje do odpovídající položky na ostatních výkresech. To by se právě dalo řešit speciálním nápisem (který by fungoval jako odkaz na jiný text).

Pokud se nežádá vazba mezi výkresy, pak by stačilo použít rámeček se současnými možnostmi a do jeho příslušných míst vložit požadované texty. Mohl by zase existovat speciální nápis, který by byl editovatelný za stejných podmínek jako struktura.

9 Naposledy upravil: kolin (2008-02-01 10:45:36)

Re: Sdruzene komponenty - namet

krivka napsal:

Není mi například jasné, zda předpokládáte, že po vložení do jednoho z výkresů se text automaticky překopíruje do odpovídající položky na ostatních výkresech. To by se právě dalo řešit speciálním nápisem (který by fungoval jako odkaz na jiný text).

To kopirovani obsahu autom.textu na ostatni listy neni spatny napad, bude nutno pri vkladani dalsiho autom.textu mit i moznost rozhodnout se pro zapsani dalsiho textu, nebo pouze vytvorit propojeni na jiny jiz ve schematu existujici.

krivka napsal:

Pokud se nežádá vazba mezi výkresy, pak by stačilo použít rámeček se současnými možnostmi a do jeho příslušných míst vložit požadované texty. Mohl by zase existovat speciální nápis, který by byl editovatelný za stejných podmínek jako struktura.

Nevim co mate na mysli vazbou mezi vykresy, ta neni v nicem ani ted, jestli se nepletu...
Nevim jestli jsem pochopil spravne, ale ted mam prozatimne v komponente ramecku umistene texty a resim to dost nestastne tak, ze ramecek vlozim do schematu, povolim editaci struktur, zmenim popisky, a editaci zas zakazu. To ale neni prilis vhodny postup....

10

Re: Sdruzene komponenty - namet

kolin napsal:

To kopirovani obsahu autom.textu na ostatni listy neni spatny napad, bude nutno pri vkladani dalsiho autom.textu mit i moznost rozhodnout se pro zapsani dalsiho textu, nebo pouze vytvorit propojeni na jiny jiz ve schematu existujici.
(...)
Nevim co mate na mysli vazbou mezi vykresy, ta neni v nicem ani ted, jestli se nepletu...

Tou vazbou jsem myslel právě to, že zapsáním jednoho textu (jak by se toto realizovalo, zatím neřešme) dojde k jeho zobrazení na všech výkresech.

kolin napsal:

Nevim jestli jsem pochopil spravne, ale ted mam prozatimne v komponente ramecku umistene texty a resim to dost nestastne tak, ze ramecek vlozim do schematu, povolim editaci struktur, zmenim popisky, a editaci zas zakazu. To ale neni prilis vhodny postup....

Já si to představuju tak, že rámeček obsahuje prázdná políčka, a Vy do nich vložíte položky typu text se správným obsahem.
Nebylo by složité doplnit možnost zamknout editaci vybraných textů nebo nakonec i všech textů podobně jako lze zakázat editaci struktur.