1

Téma: Praktické připomínky

Dobrý den, po delší pauze jsem kreslil a měl bych pár drobných "praktických" připomínek k Layoutu.
1. Prosím o změnu v generování partlistu: CSV formát pro Excel standardně používá jako oddělovač ; ne tab, pak lze CSV otevřít bez importu.
2. Byl by velký problém do menu File přidat možnost otevření Schematu pro danou desku (předpoklad stejné jméno, přípona .sch) ?
3. Při kopírování rozměrů padů mezi vrstvami (Dimensions/Tools/Assign Pads...) by bylo lepší přenášet rozměry padu, ne svazovat vrstvy. Dělá to pak problémy.
Příklad: Standardně mám pro masku vrstvu 8/15. Chci podklady pro šablonu pasty, tj. chci přidat pady na vrstvy 7/16. Když to provedu přes toto menu, pak se mi svážou velikosti 7 a 8 (7 je master - změním ji, změní se i maska v 8).
4. Pady při dědění rozměrů nemají stejnou logiku jako vrstvy - řadí se vzestupně ne od středu - je to nutné? Proč nemůže pro nižší vrstvu být vzor ve vrstvě vyšší ?
5. Jaká je aktuální verze, já mám P100.1007 C, ale už nevím odkud..., nemohl byste aktualizovat instalační sadu?

A ještě drobnost: používám pro sdílení konfig. souboru hardlink (http://cs.wikipedia.org/wiki/Hardlink) mezi Schematem a Layoutem. Layout bohužel starou konfiguraci přejmenuje na ~4k, a novou uloží pod f4k. Tím hardlink layout.cnf, který je v adresáři schématu, pak sdílí střídavě záložní kopii ~4k a originál f4k.
??ešilo by to použití softlinku (v XP nelze) nebo zachovávat konfgurační soubor a nepřejmenovávat jej. Je to možné?

2

Re: Praktické připomínky

Dobrý den, když dovolíte, vezmu ty body postupně.  Omlouvám se za stručnost; dovolí-li mi čas, vrátím se k tomu dle potřeby podrobněji.

1) V Partlist.dll (zdrojové texty jsou v instalaci, v adresáři src) stačí změnit formát (jen první řádka) z

          Write (Format ('%s'^I'%s'^I'%s'^I'%3d'^I'%s'^I'%8.3f'^I'%8.3f'^I'%s'^I'%s'^M^J,
                         [Underscore (Name),
                          Underscore (Value),
                          Underscore (Pckg),
                          NoOfPins,
                          MarkStrs [Marked],
                          Center.x,
                          Center.y,
                          OrientStrs [Angle div 90],
                          SideStrs [Side]]));

na

          Write (Format ('%s;%s;%s;%3d;%s;%8.3f;%8.3f;%s;%s'^M^J,
                         [Underscore (Name),
                          Underscore (Value),
                          Underscore (Pckg),
                          NoOfPins,
                          MarkStrs [Marked],
                          Center.x,
                          Center.y,
                          OrientStrs [Angle div 90],
                          SideStrs [Side]]));

a přeložit. Něco myslím o tom je i v helpu. Najdu-li chvíli, zkusím Vám dll poslat.

2) Nebyl, dalo by to udělat podobně, jako má testovací verze příkaz Library | Open Library File.

3) Ještě lepší by asi bylo ke dvojici příkazů Assign Pad Dimensions a Assign Pads with Hole přidat další dvojici, která by místo vytvoření odkazu kopírovala rozměry.  Podobně by se asi hodilo v situaci, kdy se dejme tomu vrstvy 1 až 9 pájecího bodu odkazují na vrstvu 0 a Vy teď rozměry vrstvy 0 měníte, zeptat, zda chcete odkazy zachovat (a pokud ne, vytvořit u vrstev 2 až 9 nové odkazy na vrstvu 1).  Jenže vůbec nevím, kdy se k podobným úpravám dostanu.

4) Je tam velmi jednoduchý mechanismus, zabraňující vytvoření cyklických odkazů; jiný důvod to asi nemá.

5) E-mailem posílám odkaz na poslední testovací verzi.

6) Verze prohlížeče, kterou teď testujeme, pracuje se souborem Layout.f4k v podadresáři Layout\plv, a pokud neexistuje, se stejnojmenným souborem v adresáři Layout (tedy s tím, který si program průběžně ukládá).  Tím by se Váš námět asi vyřešil.