1

Téma: vytvoreni skutecne knihovny

Nazev tematu je sice nepresny vzhledem k nasledujicimu textu, nicmene jedno z reseni k tomu vede.
Obcas se stane, ze pri tvorbe prvku v "knihovnim schematu" zustane nejaky nedokonceny, nechteny, anebo spatny prvek, ulozen v souboru (v Local Library), ale neni umisten na desce, tedy neni videt a nevim ze stale existuje. Kdyz pak kreslim schema, mam moznost tento prvek pouzit a nevim ze je spatny.
Otazka tedy zni: lze nejakym zpusobem tento neumisteny prvek z Local Library odstranit?
Mohlo by se to napriklad resit tim, ze pri opousteni dotycneho souboru se krom pripadneho dotazu na ulozeni zmen objevil i dotaz na "vycisteni nepouzitych prvku z lokalni knihovny"

ps.: ted se mi zrovna neco takoveho stalo a opravou schematu tedy prijdu zhruba o hodinku prace...

2

Re: vytvoreni skutecne knihovny

Zaroven by mne zajimalo jak narocne by bylo alespon castecne urcit knihovni soubory jako knihovni a spojit s tim i nektere odlisnosti prace jakozto s knihovnou prvku a ne jako se schematem...

3

Re: vytvoreni skutecne knihovny

K tomu asi lze užít přepínač Options | Schematic Editor | Save Unused Patterns.

4

Re: vytvoreni skutecne knihovny

aha, dekuji, uz to slape jak ma :o)

5

Re: vytvoreni skutecne knihovny

Ještě zbývá doplnit, že průběžné čištění je také dostupné. V menu Browse/Edit|Remove ho můžete provést příkazem Remove Unused Patterns.

6

Re: vytvoreni skutecne knihovny

kolin napsal:

Zaroven by mne zajimalo jak narocne by bylo alespon castecne urcit knihovni soubory jako knihovni a spojit s tim i nektere odlisnosti prace jakozto s knihovnou prvku a ne jako se schematem...

Původní představa byla, že knihovní soubor na rozdíl od schematu bude obsahovat jen předlohy a žádnou grafickou informaci.
Při práci se schematem se předpokládalo nastavení přepínače Options|Schematic Editor|Save Unused Patterns ve výchozí poloze Off, která při ukládání vede k samoočistnému procesu. Knihovnu bez grafické části by naopak bylo nutno ukládat s přepínačem v poloze On.

Protože ale struktura schematického a knihovního souboru je shodná, ukázalo se už při vytváření prvních knihoven jako výhodné vytvořit grafickou část z reprezentantů jednotlivých předloh a použít pro logické rozčlenění i další grafické prvky. Proto se také zmiňovaný přepínač nastavuje jen zřídka (možná spíše omylem) a jeho úloha není příliš známa.