1

Téma: Testovací verze schematického editoru 4.40.65.8

Na adresu www.formica.cz/files/Schema440r65p08.zip jsem vystavil exe soubor a nápovědy testovací verze 4.40.65.8.  Stačí ve stávající instalaci zaměnit stejnojmenné soubory.

Kromě oprav chování, jimiž se zabývala vlákna Tlouška signálových čar a jejich editace, Labely a Undo, jsem uplatnil několik námětů zejména z vláken Select, Unselect, Qualify a Práce s listy. Podrobnější seznam úprav naleznete v přiloženém souboru Zmeny.txt.

2

Re: Testovací verze schematického editoru 4.40.65.8

Melo by byt funkcni i nastaveni vychoziho zoomu pro nove vlozeny list, viz. konec tematu http://www.formica.cz/forum/viewtopic.php?id=51 ?

3

Re: Testovací verze schematického editoru 4.40.65.8

Ano. Jedná se konkrétně o načtení výkresu na nový list (příkaz Load sheet) a o otevření editoru předlohy (např. Browse/Edit|Modify).

4

Re: Testovací verze schematického editoru 4.40.65.8

Tak bohuzel je stale zoom na minimu v pripadech zminovanych v jinem tematu (viz. vyse), a sice v editoru komponent pridani nove Definition a ve schemat.editoru pri vkladani noveho listu do stavajiciho vykresu..

5

Re: Testovací verze schematického editoru 4.40.65.8

kolin napsal:

Tak bohuzel je stale zoom na minimu v pripadech zminovanych v jinem tematu (viz. vyse), a sice v editoru komponent pridani nove Definition a ve schemat.editoru pri vkladani noveho listu do stavajiciho vykresu..

Samozřejmě. Ty nejsou ve výčtu úprav.
V těchto případech mi totiž není jasné, odkud brát to správné měřítko, když ve vkládané definici nebo na novém výkresu ještě nic není.
Současný stav je takový, že se nastaví takové měřítko, aby byla vidět celá využitelná plocha (což nemusí být nutně minimální zoom).

6

Re: Testovací verze schematického editoru 4.40.65.8

Jenze kdyz provedu load neexistujiciho schematu, tak je plocha take prazdna..

7

Re: Testovací verze schematického editoru 4.40.65.8

Tam ale zůstane předchozí měřítko zobrazeného výkresu. Při vytváření nového výkresu nebo definice musím nějaké prozatímní měřítko zvolit. Vy jste předtím navrhoval "zoom to fit", což jsem si přeložil jako Zoom All. A to tam skutečně bylo a stále je. Jen se uplatní na celou kreslicí plochu, protože tam nejsou žádné objekty. Naopak mi přišlo rozumné doplnit Zoom All v případech, kdy skutečně  nějaké objekty vkládám.

8

Re: Testovací verze schematického editoru 4.40.65.8

Proc tedy nepouzit meritko predchoziho zobrazeneho vykresu i zde?
Kdyz vytvarim novy list, je pravdepodobne, ze vkladane objekty nebudou pokryvat plochu vetsi nez v byla ve stavajicim liste. Malo ktera soucastka je tak obrovska a pokud kopiruji obsah celeho stareho listu, potom plocha vetsi nebude. Takze lze pouzit zoom z predchoziho listu.

Jeste pred doplnenim prepinace Options|Preferences|Sheet Zoom Factor preci po vlozeni noveho listu bylo prevzat zoom predchoziho listu, proc to nezachovat?

krivka napsal:

A to tam skutečně bylo a stále je. Jen se uplatní na celou kreslicí plochu, protože tam nejsou žádné objekty.

Jeste jsem se podival jaky zoom je nastaven pri vytvoreni napriklad noveho listu: je 1% (pouzitelne pole je jen maly ctverecek plochy vlevo dole) ovsem aby pouzitelna celkova plocha pole pokryla co nejefektivneji plochu obrazovky, je v rozliseni napr. 1024*768 idealni zoom = 5%..

9

Re: Testovací verze schematického editoru 4.40.65.8

kolin napsal:

Jeste pred doplnenim prepinace Options|Preferences|Sheet Zoom Factor preci po vlozeni noveho listu bylo prevzat zoom predchoziho listu, proc to nezachovat?

Aha. Příště prosím zdůrazněte, že se jedná o závadu, která vznikla jako následek nějaké úpravy a projevuje se jen při určitém nastavení.
(I když byla připomínka zařazena do téhož vlákna, nabyl jsem totiž dojmu, že se týká nastavování měřítka obecně.)

Snad je mi to teď jasné: V nedávno vytvořeném režimu "Sheet Zoom Factor = Individual" se pro výchozí měřítko vytvořeného výkresu náhodně vybere některá z přípustných hodnot. To by se mělo změnit.

Rozumím tomu správně, že výchozího nastavení "Sheet Zoom Factor = Common" se připomínka naopak netýkala, protože tam se chování programu nezměnilo?

kolin napsal:

Proc tedy nepouzit meritko predchoziho zobrazeneho vykresu i zde?

Budiž.

10 Naposledy upravil: kolin (2008-02-03 10:28:48)

Re: Testovací verze schematického editoru 4.40.65.8

krivka napsal:

Aha. Příště prosím zdůrazněte, že se jedná o závadu, která vznikla jako následek nějaké úpravy a projevuje se jen při určitém nastavení.

Aha, tak to se omlouvam. Mel jsem za to, ze to nebyla zavada ale zamer, ze Vam se to pri zkouseni muselo projevit take a jinak byste tu chybku hned odhalil..

krivka napsal:

Rozumím tomu správně, že výchozího nastavení "Sheet Zoom Factor = Common" se připomínka naopak netýkala, protože tam se chování programu nezměnilo?

Ano, tyka se to rezimu Individual. Zda se to nejak projevuje i v rezimu Common, nemohu rict s jistotou, v pondeli to vyzkousim, ale predpokladam ze pokud je zoom spolecny, nemuze situace nastat.

11

Re: Testovací verze schematického editoru 4.40.65.8

Tak v rezimu Common je to i nyni OK.