1 Naposledy upravil: kolin (2007-12-24 11:43:15)

Téma: Chybove hlasky pri startu layout.exe (klíč HASP)

Zkusil jsem provozovat plnou verzi programu na notebooku, ktery nema nativni LPT. Vzal jsem tedy PCMCIA kartu s LPT, pripojil HASP klic, a Layout pouze hlasi "Status error (#1, code 15, 0, 0)". Schema funguje bez problemu.
PCMCIA karta je nejaka neznackova, neco od Cinana, to ale vliv mit patrne nebude vzhledem k funkcnimu Schematu....

ps. VSEM PREJI PRIJEMNE SVATKY A USPESNY NOVY ROK!

2

Re: Chybove hlasky pri startu layout.exe (klíč HASP)

Chyba v podstatě znamená, že Layout nevidí lokální klíč a shání se proto po síovém (který není také).  Prosím stáhněte si tento soubor: www.formica.cz/files/Layout-p98-env7.zip -- vrací se k ovladačům, které jsme užívali před uvedením Windows Vista a měl by tedy fungovat stejně jako schematický editor.  Pro zajímavost můžete vyzkoušet ještě www.formica.cz/files/Layout-p98-env12.zip (aniž bych jej jakožto zbytečně velký a pomalý doporučoval pro práci).  Také byste mohl uvést, jakou verzi Windows na NB máte.

Též přeji pěkný zbytek svátků.

3

Re: Chybove hlasky pri startu layout.exe (klíč HASP)

Tak "...env7" beha, "...env12" hlasi chybu "No answer from NetHASP Licence Manager          (15)"
Provozuji to na WinXP Pro SP2.
Do konce tydne chci zkusit jeste jeden prevodnik, az se dostanu do prace a jeste dam vedet. Ten vypada o neco kvalitneji. Jsem zvedav jak to pojede s nim...

4

Re: Chybove hlasky pri startu layout.exe (klíč HASP)

Tak ani druhe zarizeni neuspelo. Tentokrat byla hlaska o tom, ze neni odezva od klice, ale co se tyce funkcnosti ruznych verzi layoutu, bylo to stejne.
Pro zajimavost uvedu oba prevodniky: Prvni byl MP-CS180 firmy MP Craft, druhy a o rad drazsi byl SPP-100 G firmy Quatech.

Pokud byste se tim chtel zabyvat, myslim ze by po novem roce nebyl problem oba tyto prevodniky ve firme zapujcit.

5

Re: Chybove hlasky pri startu layout.exe (klíč HASP)

Děkuji, ale v zásadě nemám o mnoho jinou možnost s tím něco vyzkoušet, než máte Vy.  Ke komunikaci s klíčem slouží moduly dodané třetí stranou (Aladdin), do kterých nevidíme a můžeme si jen vybírat mezi jejich různými verzemi.

Ve zpětném pohledu je zřejmé, že nejméně problémů bylo s tou kombinací verzí, která je ve schematickém editoru a v programu http://www.formica.cz/files/Layout-p98-env7.zip .  Stejnou kombinaci zřejmě dám i do instalační sady Layoutu, jakmile zas budu nějakou vystavovat.  Stále však bude platit, že případné problémy bude možné řešit pouze výměnou souboru Layout.exe za jiný, připravený pro ten účel na webu.

Pro úplnost bych měl také uvést, že záleží ještě na další komponentě, a tou jsou drivery klíče.  Zde bych si dovolil citovat z e-mailu od pracovníka českého dovozce klíčů HASP:

Vojtěch Vidman napsal:

(...)

My máme na webu ke stažení dvě varianty - "HASP driver pro Vistu" (www.atlasltd.cz/download.php?f=380)  a "HASP driver pro XP"  (www.atlasltd.cz/download.php?f=381). Jsou tam připravené spouštěcí batche a podrobný návod; standardně dáváme tu XP verzi a zákazníkům s Vistou doporučujeme použít jiný driver (na instalačním CD to samozřejmě mají také obojí).

Vojtěch Vidman
ATLAS

6

Re: Chybove hlasky pri startu layout.exe (klíč HASP)

Jestli se nemylim a problem chapu dobre, tak muzete mit implementovany oba zpusoby, a podle nadetekovane verze Windows se rozhodnout, kterou variantu pro komunikaci zvolite...

7

Re: Chybove hlasky pri startu layout.exe (klíč HASP)

To by mohlo platit v případě, že by to byl můj kód, který aplikaci spouští. 

Jinak mohu jen doufat, že časem firma Aladdin sama přijde s řešením, které bude bezchybně pokrývat všechny verze Windows (jako tomu také po většinu času doposud bylo).  Zatím však její zástupce doporučuje ošetřovat Windows Vista odděleně.

8

Re: Chybove hlasky pri startu layout.exe (klíč HASP)

A neřešila by to výměna za USB klíč?
U nás ve firmě jsme řešili podobné problémy.
Paralelních portů ubývá a s přechodem na USB Haspy nebyl u nás žádný větší problém.
Jen musíte přidat novou sérii do vyhledávací rutiny.

9

Re: Chybove hlasky pri startu layout.exe (klíč HASP)

Teď nevím, zda je to míněno jako námět pro mne či pro "kolina".  Uvedené problémy však právě nastávají i s USB klíči (ostatně v poslední době jiné ani neodebíráme).

10

Re: Chybove hlasky pri startu layout.exe (klíč HASP)

Petr Horský napsal:

Teď nevím, zda je to míněno jako námět pro mne či pro "kolina".  Uvedené problémy však právě nastávají i s USB klíči (ostatně v poslední době jiné ani neodebíráme).

Asi pro vás oba :-)
Nevěděl jsem, že již používáte USB klíče.
Pak je asi cenově rozumnější provést výměnu paralelního klíče za USB, než testovat různé PCMCIA/USB převodníky na LPT.

11

Re: Chybove hlasky pri startu layout.exe (klíč HASP)

Pokud bychom koupili novou licenci, tak by uz byt USB musela, nove PC ve firme, myslim, uz LPT nemaji.
Pripojit HASP pres prevodnik jsem jen zkousel jednak z duvodu toho, abych otestoval, nakolik je tento prevodnik a jeho verze od ruznych vyrobcu nahradou za nativni LPT, zda nejsou nektera omezeni, a z casti te, ze jsem si chtel vzit praci domu, ale doma mam jen notebook..
Takze doufejme ze Alladin brzo neco vymysli, predpokladam ze zakazniku ma vic nez dost :o)

12

Re: Chybove hlasky pri startu layout.exe (klíč HASP)

kolin napsal:

Pokud bychom koupili novou licenci, tak by uz byt USB musela, nove PC ve firme, myslim, uz LPT nemaji.

Já myslel výměnu klíče kus zak kus. Ne další licenci.
My to tak ve firmě řešíme. Zákazník zaplatí cenu nového USB klíče + nějaký poplatek a my mu klíč vyměníme.

13

Re: Chybove hlasky pri startu layout.exe (klíč HASP)

Je jasné, že LPT klíče časem už nebude kam zapojit.  Má-li někdo tento problém, může se na mne obrátit e-mailem.  Pro mne je obvykle nejjednodušší dohodnout s českým dovozcem klíčů HASP, firmou Atlas, aby mu vyrobila nový USB klíč a prodala mu jej přímo (jsou ochotni prodávat i jednotková množství, cena myslím je 1280 Kč + DPH).  Pak stačí poslat signaturu nového klíče, abych mohl vystavit licenční certifikát (viz též www.formica.cz/licence.html).  Původní LPT klíč bych ovšem rád dostal zpátky.

Pro úplnost je třeba zmínit, že vlákno začalo trochu jiným problémem, a není jisté, zda se ten výměnou klíče za provedení USB pro daný notebook vyřeší.  Je také možné, že budou pracovat jen ty verze Layoutu, které tam fungují dosud.