1

Téma: Automatické Reorder Reference - námìt

Mám námět: program by mohl umět třídit i podle hodnot součástek tak, aby např.všechny 10k odpory byly za sebou - lépe se pak ručně osazuje..

2

Re: Automatické Reorder Reference - námìt

Mohl byste prosím popsat detailněji svou představu?

Pokud máte na mysli možnost do rozpisky vypsat součástky stejného typu pohromadě, pak toto program umožňuje.
Stačí v generátorech rozpisek nastavit přepínač Nesting do polohy Equal Components Per Line.

3 Naposledy upravil: kolin (2007-12-24 11:32:14)

Re: Automatické Reorder Reference - námìt

Nejde mi o zpusob prace pri generovani rozpisky. Jde mi spise o doplneni funkce edit | group operation | change | references (| execute).
Co jsem tak vysledoval, tak v soucasnosti se pri automatickem precislovani referenci soucastek hledi na to, aby byla vyuzita vsechna cisla od jednicky, tedy aby pozdeji v rozpisce soucastek nevzniklo napriklad C1, C2, C7, C8. Mam pocit ze na jine okolnosti ted funkce nehledi.
No a ma myslenka je takova, aby se reference daly preskladat tak, aby shodne hodnoty soucastek (Value) sly za sebou. Ve schematu to vyznam nema, jde o pozdejsi generovani do partlistu.

Priklad:
Pred setridenim referenci:
R4,R6, R8         1k        R0805
R5, R7, R9      100R      R0805

Po setrideni referenci i dle shodneho obsahu Value:
R4,R5, R6         1k        R0805
R7, R8, R9      100R      R0805

V rozpisce potom bude vetsi prehled, a clovek, ktery bude desku osazovat, si nemusi pamatovat jednoltiva cisla referenci, ale staci mu pamatovat si ze ma osadit urcity rozsah (napr.R4 az R25). Jde ciste o vetsi pohodli pri osazovani..