1

Téma: Rozšíření možností vykresování

Chtěl bych se zeptat na dvě možná vylepšení , která by pomohla při hledání závad a oživování hotových desek.

1. Pokud hledám trasu testovaného spoje, zvýrazním si jej Mark Net a podle zobrazení na monitoru jej hledám na desce.
Pro lepší zvýraznění bych uvítal, kdyby se dala nastavit intenzita zvýraznění spoje (nebo prvku obecně),popř. i jeho jiná barva.
Spoj se pak lépe "trasuje". Teď to řeším tak, že si snížím jas základních vrstev, abych dostal co nejvyšší kontrast tj. barvy na 128, nebo barva zvýraznění je x2 původní. Nešel by tento násobící faktor volit?

2. Při hledání závad je velice nepraktické, když stranu spojů mám ve Formice zrcadlově. Dříve jsem to řešil Select All + Move Group + 6x Tab , ale s možností zamykání komponentů, tato varianta vzala za své. Nešel tento rychlý zrcadlový pohled naprogramovat, tj. přepínač "View normal / mirror"?

2

Re: Rozšíření možností vykresování

Děkuji za zajímavé náměty.

Krecmer napsal:

Nešel by tento násobící faktor volit?

Což o to, tohle mne téměř nic nestojí.  V testovací verzi www.formica.cz/files/Layout-p98-test.zip jsem teď příslušný parametr přidal do menu Graphics | Thresholds.  Otázka je, co se všechno se stane, když člověk změní hodnotu z 200% na něco, co v binárním vyjádření už nebude dělat tak jednoduchou věc, jako je shl 1.  (V některém jiném vlákně vysvětluji, že kombinování barev ve skutečnosti funguje jako OR-ování jejich binárních hodnot.)

Highlightování pouhým násobením intensity složek nějakým procentem (s oříznutím na hodnotě 255) samozřejmě není ideální.  Vzhledově lépe by se hodila jakási S-křivka (např. dvojnásobná intensita k 251 by byla 253), jenže s ohledem na předminulou větu by vedla k nepředvídatelným výsledkům při kombinování barev.  Lepší východisko by už bylo pro každou vrstvu všechny barvy (včetně highlightu) nastavovat individuálně.  Není problém to naprogramovat, ale vždy jsem se snažil vyhýbat se programům s příliš mnoha parametry.

Krecmer napsal:

Nešel tento rychlý zrcadlový pohled naprogramovat (...)?

Asi bych to dokázal rychleji než prohodit konce vychylovacího vinutí, ale hodně práce by pak zabralo ověřit, co vše to ovlivňuje a co tudíž přestalo fungovat.  Uvítal bych názory dalších uživatelů na užitečnost zrcadleného zobrazení.

3

Re: Rozšíření možností vykresování

Dobré ráno,
Vašemu tempu tedy nestačím :-). ??pravu vyzkouším.
Tak mě napadlo, že projektory mají funkci zrcadlení zabudovanou.
Takže stačí promítat Formicu přes projektor :-)) a nastavit zrcadlo.
Možná, že existuje nějaká utilitka pro Winy na zrcadlení celého desktopu, což by svůj účel splnilo.
Neví někdo o něčem?

4

Re: Rozšíření možností vykresování

coz takhle k funkci Swap Layers pridat dalsi moznost swapnout i zamknute objekty?
- nebylo by spatne kdyby se soucasne s tim krom prohozeni obsahu dvojic vrstev se prohodila i viditelnost tech vrstev - nevim ted jestli je to v soucasnosti pri swapu reseno, myslim ze ne..

5

Re: Rozšíření možností vykresování

kolin napsal:

nebylo by spatne kdyby se soucasne s tim krom prohozeni obsahu dvojic vrstev se prohodila i viditelnost tech vrstev - nevim ted jestli je to v soucasnosti pri swapu reseno, myslim ze ne..

Rozumím-li tomu správně, myslíte příkaz Edit | Change | Swap Layers.  To se mi příliš nelíbí ze dvou důvodů:
1) jednak se mi zdá, že by tím funkce programu příliš prorůstaly dohromady (zde zobrazovací s editačními);
2) za druhé se vrstvy zaměňují jen u označených prvků.  Změnou viditelnosti (tedy pokud by se zrcadlená neshodovala s původní) by se pokazilo zobrazování zas u neoznačených prvků.

6

Re: Rozšíření možností vykresování

Ještě bych se vrátil zpět k tomuto:

Krecmer napsal:

... Dříve jsem to řešil Select All + Move Group + 6x Tab , ale s možností zamykání komponentů, tato varianta vzala za své...

Asi není obtížné odemknout všechny součástky nějakým makrem, přičemž byste pracoval s nějakou pomocnou kopií souboru.

Na druhé straně mohu tenhle námět využít i jako příklad na nově doplněné Tools | User Flags, do nichž lze příznak uzamčení (prostřednictvím highlightování zafixovaných součástek) odklidit a odkud lze zafixování (opět skrz highlightování) opět obnovit; makra by to byla velmi jednoduchá.  Nesmíte jen zapomenout, že User Flags se (zatím) neukládají do PCB souborů.

7

Re: Rozšíření možností vykresování

Petr Horský napsal:

Rozumím-li tomu správně, myslíte příkaz Edit | Change | Swap Layers.  To se mi příliš nelíbí ze dvou důvodů:
1) jednak se mi zdá, že by tím funkce programu příliš prorůstaly dohromady (zde zobrazovací s editačními);
2) za druhé se vrstvy zaměňují jen u označených prvků.  Změnou viditelnosti (tedy pokud by se zrcadlená neshodovala s původní) by se pokazilo zobrazování zas u neoznačených prvků.

2) To je pravda, to mi nedoslo.