1

Téma: Text na rozliatej medi

Dobrý deň prajem,

chcel by som sa opýta ako by som najlepšie urobil to, že by som mal na rozliatej medi vyleptaný text.
Teraz keď rozlejem meď, text ostane ohraničený.

Doteraz som to robil tak, pretože môjmu výrobcovi DPS stačila predloha v PDF formáte, že som rozlial meď a naďalšej vrstve som napísal text ktorý som potom pri tlači označil bielou farbou.
Teraz sa chystám da vyrobi DPS profesionálne, nako¾ko sa jedná o obojstranné DPS.

Bude s fotoplotrom možné urobi  nápis tak ako keď tlačím do PDF napr cez CutePDF?
Samozrejme je to otázka na technológov výrobcu DPS, ale aj tak ma to zaujíma pretože tam v pondelok idem a chcem by pripravený :)

DPS bude vlastne predný panel ktorý bude pocínovaný a podsvietený zospodu, preto by bolo dobré aby text bol vyleptaný ako písmená nie ako rámček a v ňom text.

Ïakujem

Verziu mám 4.40 p97N

2

Re: Text na rozliatej medi

Dobrý večer, chápu to správně, že byste vlastně chtěl negativní text?  Ten ale Formica bohužel nepodporuje, takže nezbývá, než to nějak obejít, např. právě před PDF.

3

Re: Text na rozliatej medi

presne tak,

škoda, budem to teda musie vykouma inak :)

Ïakujem za skorú odpoveď

4 Naposledy upravil: Tomáš Och (2010-08-17 08:25:50)

Re: Text na rozliatej medi

Dobry den, ovsem nebyla by to spatna funkce, uz nekolikrat jsem na to narazil, ze by se to hodilo bud z duvodu estetickych, ale hlavne praktickych - u citlivejsich malych desek neni kam umistit text tak, aby neubiral medi a zaroven neprekazel.
OBEJIT SE TO DA ALE TAKTO (ale neni to na caste delani, a je k tomu potreba si stahnout nekterou z testovacich verzi Layoutu):
- vlozte text o tloustce cary 0 nekam mimo misto, kde ho chcete mit
- tento text oznacte
- text pomoci Edit / Group / Copy zkopirujte, ale jeste ho nikam nepokladejte - musi zustat viset pod kurzorem
- rozbijte text na segmenty - v menu Tools Text to Segments
- text polozte tam, kde ho chcete finalne mit
- nastavte izolacni vzdalenost na nejvhodnejsi minimum, ktere je 0,102mm. V menu: Dimensions / Isolation Gaps / <vybrat dotcenou vrstvu> / Line to Line
- rozlijte zem
Priklad toho, jak to asi bude vypadat:
http://uhostina1776.wu.cz/hroch/inverze_txt.jpg

5

Re: Text na rozliatej medi

To by šlo, žial v tomto prípade by som asi narazil na problém s malým množstvom elementov ktorých mám v Eval verzii aj tak málo. myslím teda že by bolo treba ma raster dos malý, nie?

Nakoniec som to vyriešil tak že som predný panel nerozlial meďou, ale previedol som BMP na dosku a tento nápis bude na paneli ktorý zospodu podsvietim.

Neviem čím to je, ale vaše linky mi nefungujú....

6 Naposledy upravil: Tomáš Och (2010-08-17 08:28:56)

Re: Text na rozliatej medi

Ja kdyz jsem odeslal prispevek, tak sem zjistil, ze mi taky, nevim proc, nefungujou, tak jsem je vystavil na svem serveru, uz by to melo byt v poradku.

Zkuste si treba s tou hrubosti rastru pohrat, myslim, ze v tom by moc problem byt nemel.
Nebude to nic moc, nicmene jako nouzovka to tak hrozne neni.

7

Re: Text na rozliatej medi

Super, ďakujem, vidím že sa vyznáte :)

vyzerá to myslím ve¾mi dobre!! ale toho rastru sa obávam :D často mám problém len rozlia meď na nevelkej doske, no čo už, to je údel nás čo máme základné verzie :)

potom dám foto toho môjho výtvoru :)

8

Re: Text na rozliatej medi

Neni zac, urcite se pochlubte :)

9

Re: Text na rozliatej medi

Funguje to pekne :)

10 Naposledy upravil: Ivo Löffler (2010-08-19 12:01:01)

Re: Text na rozliatej medi

Předpokládám, že by mělo stačit vygenerovat jen desku s textem a rozměry a nechat si udělat inverzi - pokud to sw., kterým si výrobce připravuje podklady umí a výsledkem by měl být panel s Formica fontem. Ps. raději bych než pocínovaný volil pozlacený panel.

11

Re: Text na rozliatej medi

Tak dnes som si bol prevza DPS, frézovanie sa nepodarilo, nejak im to vraj ušlo, tak to nechali tak.

http://img822.imageshack.us/img822/9717/img1492resize.th.jpg
http://img225.imageshack.us/img225/4987/img1493resize.th.jpg