1

Téma: Umistovani Labelu

Dobry den,
kdyz umistuju label na spoj, tak ho vetsinou umistuju na kraj spoje. Nekdy na levy, nekdy na pravy kraj, vyjimecne doprostred. Ale pokazde musim prehazovat rucne stranu zarovnani. Mozna by nebyla spatna funkce, ktera by na segmentu spoje, kam umistuji Label detekovala:
- podle toho, na ktere tretine delky segmentu jsem kliknul, se rozhodni mezi zarovnanim doleva, na stred, doprava

dale, pokud bychom chteli funkci jeste vylepsit tak, aby se label vzdy i umistil na konec cary i kdyz neklepnu primo na jeji konec (vypada to esteticky lepe a neni tolik prace se zarovnavanim, pak:
- pokud na segment, na ktery jsem kliknul, navazuji segmenty pouze na jedne strane a druhy konec visi ve vzduchu, pak:
  - urci tretinu, na kterou jsem kliknul a pokud to je jedna z tretin, ktera visi ve vzduchu, pak kurzor primkni na konec dane strany segmentu.

2

Re: Umistovani Labelu

Dobrý den, děkuji za námět.  Takové automatické zarovnání skutečně v programu není a mohlo by se hodit.

Pokud ovšem jde o
1) odstranění zmiňované nutnosti "pokaždé ručně přehazovat stranu zarovnání" a zároveň
2) snížení pracnosti při umisování kotvičky přesně na konec vodiče,
nabízí program jiný užitečný nástroj.

Mějme vodiče s návěštími, která nemusí být ani zarovnaná ani nemusí mít jednotně umístěné kotvičky.  Taková situace může jistě vzniknout nejen rychlým či "nepečlivým" umisováním, ale také například po kopírování z různých zdrojů. 

Stačí ale zvýraznit takový blok včetně vodičů a použít množinovou funkci Align

http://www.formica.cz/files/forum/align1.png

a všechna návěští (i jiné nezávislé texty) se zarovnají na požadovaný okraj.

http://www.formica.cz/files/forum/align2.png

Více podrobností o funkci Align naleznete v nápovědě. Vyjádření ostatních účastníků konference k oběma nástrojům jsou samozřejmě vítána.

3

Re: Umistovani Labelu

Dodatecne zarovnavani je jiste take mozne, ovsem pokud se to dela jiz pri navrhu a jde to tak, aby to nezdrzovalo od prace (nez pokazde se jeste trefovat, to to radeji nasazim jak se trefim - to je u nas soucasna praxe), pak to je jiste prinosnejsi.