1

Téma: Kolize padu pri importu pouzdra/bloku

Zdar vsici!
Jiste jste jiz nekolikrat potrebovali importovat pouzdro nebo cely shluk soucastek od kolegy. Pokud se u vas ve firme "nedrzi" spolecne knihovny prvku a kazdy si jede na vlastni triko, je pak problem s prirazenim rozmeru pad-um. Podobna, ba jeste horsi, situace nastane, skladate-li nekolik plosnaku, i od ostatnich spolupracovniku, na jeden prirez aby se vyuzil kuprextit pri zadavani vyroby vzorku.

Napady:

P.H.:
Funkce, která při importu desky zvýrazní (= rozsvítí) ty pájecí body, jejichž rozměry se tím importem změnily. (To mohou dle akt. nastavení být jak ty staré, tak naopak ty nové.)

ich:
Vypis (seznam pad-u) jako kdyz pri natazeni netlistu program hlasi, jake jsou rozdily v pouzdrech. Poznamenal bych si, ktere to jsou a ty pak jeden po druhem podle uvahy od-editoval/nahradil.

T.O.:
...jeste dve vylepseni:
- Vyskocila by tabulka se seznamem konfliktu, a v ni bych rovnou mohl rozhodnout, jestli pod danym cislem typu budou rozmery stavajici, nebo ty importovane.
Nebo:
- By bylo vhodne mit moznost importovanym druhem padu neprepisovat ten stavajici rozmer, ale rozmery importovaneho vlozit na jeste neobsazenou pozici. Timpadem by bylo vse v puvodnich rozmerech a bez prace.

Nuze, hura do boje! :-)
M.

2

Re: Kolize padu pri importu pouzdra/bloku

Mi_kes napsal:

Vypis (seznam pad-u) jako kdyz pri natazeni netlistu program hlasi, jake jsou rozdily v pouzdrech. Poznamenal bych si, ktere to jsou a ty pak jeden po druhem podle uvahy od-editoval/nahradil.

Tohle by se asi udělat dalo, otázka však je, zda by to někomu něco řeklo.  Mám dojem, že ani ten seznam rozdílů v pouzdrech nikdo moc nečte.  (Seznam chybějících pouzder ano, s těmi prostě musí něco udělat.)  Zvýraznění by mohlo mít výhodu v tom, že by na desce bylo hned vidět, čeho se změny týkají.

Ještě (trošku stranou) malá poznámka o poznamenávání:  Poznamenat lze i pomocí Ctrl-Ins (do schránky) nebo Ctr-Alt-W (do souboru), stejně jako v každé tabulce (jakož i menu) Formiky.  Opisovat netřeba.

kolin napsal:

...jeste dve vylepseni:
- Vyskocila by tabulka se seznamem konfliktu, a v ni bych rovnou mohl rozhodnout, jestli pod danym cislem typu budou rozmery stavajici, nebo ty importovane.

Asi bych tam mohl vytvořit menu plné parametrů Pad number nnn, s hodnotami Ponechat a Převzít ze souboru.  To není takový problém.  Problém spíše je pustit uživatele k tomu, aby si desku v době existence tohoto menu mohl prohlížet všemi nástroji, které tam na to jsou.  Ale i pro uživatele je problém přenést si textovou informaci, kterou právě obdržel, na pady na desce, které tam vidí graficky.

Naopak jakmile jsou pájecí body, jejichž rozměry se mají přečíst, již zvýrazněny, zbytek je snadný pro uživatele i pro program:  Už teď tam na to je příkaz (resp. nastavení parametrů).  Samozřejmě načtením ani nenačtením se konflikty neodstraní, jsou-li již přímo v čísle typu padu (užitého na staré i nové desce).

kolin napsal:

Nebo:
- By bylo vhodne mit moznost importovanym druhem padu neprepisovat ten stavajici rozmer, ale rozmery importovaneho vlozit na jeste neobsazenou pozici. Timpadem by bylo vse v puvodnich rozmerech a bez prace.

Tohle už nějakou dobu je i moje idea, nejen pro tuto situaci, ale zejména při čtení z knihovny.  Zkoušel jsem ji diskutovat s některými uživateli, ale jejich názor byl spíše ten, že by to do tabulky rozměrů vnášelo chaos.  Pravdou jest, že takováto idea je dost protichůdná snaze uživatele si tabulku udržovat sám: pak mu do ní zkrátka nesmí zasahovat nikdo jiný (natož automaticky).

Neuspěl jsem (zřejmě z podobných důvodů) ani s myšlenkou na příkaz, který by u označených padů změnil jejich typ a zároveň popis rozměrů tohoto typu v tabulce přenesl (okopíroval) o zadaný displacement na jiné posice.  Příklad:  Na desce mám PadA a PadB, oba typu 20.  PadA si označím, zadám displacement 100, a výsledkem bude, že PadA se změní na typ 120 a jeho rozměry (tj. rozměry typu 120) se v tabulce okopírují z položky 20 do položky 120.

3 Naposledy upravil: kolin (2009-03-02 11:48:31)

Re: Kolize padu pri importu pouzdra/bloku

Petr Horský napsal:
Mi_kes napsal:

Vypis (seznam pad-u) jako kdyz pri natazeni netlistu program hlasi, jake jsou rozdily v pouzdrech. Poznamenal bych si, ktere to jsou a ty pak jeden po druhem podle uvahy od-editoval/nahradil.

Tohle by se asi udělat dalo, otázka však je, zda by to někomu něco řeklo.  Mám dojem, že ani ten seznam rozdílů v pouzdrech nikdo moc nečte.  (Seznam chybějících pouzder ano, s těmi prostě musí něco udělat.)  Zvýraznění by mohlo mít výhodu v tom, že by na desce bylo hned vidět, čeho se změny týkají.

Je to take prijatelne (to zvyrazneni).

Petr Horský napsal:
kolin napsal:

...jeste dve vylepseni:
- Vyskocila by tabulka se seznamem konfliktu, a v ni bych rovnou mohl rozhodnout, jestli pod danym cislem typu budou rozmery stavajici, nebo ty importovane.

Asi bych tam mohl vytvořit menu plné parametrů Pad number nnn, s hodnotami Ponechat a Převzít ze souboru.  To není takový problém.  Problém spíše je pustit uživatele k tomu, aby si desku v době existence tohoto menu mohl prohlížet všemi nástroji, které tam na to jsou.  Ale i pro uživatele je problém přenést si textovou informaci, kterou právě obdržel, na pady na desce, které tam vidí graficky.

Mozna by pomohlo zobrazit nahled obou padu, ale jak tak nad touto variantou uvazuju, tak vetsinou se bude stavat, ze pujde o diametralne rozdilne typy padu, ktere nepujdou zamenit ani priblizne shodnym typem, takze tato varianta je jiz tedy irelevantni.

Petr Horský napsal:

Naopak jakmile jsou pájecí body, jejichž rozměry se mají přečíst, již zvýrazněny, zbytek je snadný pro uživatele i pro program:  Už teď tam na to je příkaz (resp. nastavení parametrů).  Samozřejmě načtením ani nenačtením se konflikty neodstraní, jsou-li již přímo v čísle typu padu (užitého na staré i nové desce).

Toto by bylo prijatelne, viz.vyse, ale jeste me napada jedna vec: kdyz importovana deska bude mit najednou jiny vzhled padu, pak take musim zjistit, jaky vzhled byl ten puvodni. A neni prilis pohodlne se prepinat mezi dvema vykresy a porovnavat. Na to je prave dobry ten vypis konfliktnich padu se vsemi jejich parametry (viz vyse) ktery si nekam muzu alespon zkopirovat, a ze ktereho ja si zjistim parametr padu jaky ma mit importovana deska, a ten pad se budto pokusim vyhledat v aktualni nabidce "hostitelske desky" a pripadne jej nadefinuju novy.

Petr Horský napsal:
kolin napsal:

Nebo:
- By bylo vhodne mit moznost importovanym druhem padu neprepisovat ten stavajici rozmer, ale rozmery importovaneho vlozit na jeste neobsazenou pozici. Timpadem by bylo vse v puvodnich rozmerech a bez prace.

Tohle už nějakou dobu je i moje idea, nejen pro tuto situaci, ale zejména při čtení z knihovny.  Zkoušel jsem ji diskutovat s některými uživateli, ale jejich názor byl spíše ten, že by to do tabulky rozměrů vnášelo chaos.  Pravdou jest, že takováto idea je dost protichůdná snaze uživatele si tabulku udržovat sám: pak mu do ní zkrátka nesmí zasahovat nikdo jiný (natož automaticky).

V predchozi moznosti jsem psal o tom, ze budto se pokusim najit alternativu z dostupne nabidky hostitele, nebo v pripade neuspechu pad nadefinuju. V souvislosti s prvni moznou variantou vyporadani se s konflikty by bylo hezke mit tabulku s konfliktnimi pady, kde budu mit vypsanou informaci o parametrech importovaneho typu padu a vedle toho rozbaleny seznam definovanych padu u hostitele, takze se pokusim najit podobny, a pokud by se mi to nepovedlo najit, tak kliknu na polozku v menu, ktera mi opet rozbali seznam hostitelovych padu, a typ, na ktery kliknu, se prepise temi parametry importovaneho padu.

Petr Horský napsal:

Neuspěl jsem (zřejmě z podobných důvodů) ani s myšlenkou na příkaz, který by u označených padů změnil jejich typ a zároveň popis rozměrů tohoto typu v tabulce přenesl (okopíroval) o zadaný displacement na jiné posice.  Příklad:  Na desce mám PadA a PadB, oba typu 20.  PadA si označím, zadám displacement 100, a výsledkem bude, že PadA se změní na typ 120 a jeho rozměry (tj. rozměry typu 120) se v tabulce okopírují z položky 20 do položky 120.

Tomu ale rozumim, na mistech, kam by se to zkopirovalo uz nekdo neco muze mit, a prerovnavat jen kvuli tomu celou svou tabulku padu nikdo chtit nebude, uz kvuli kompatibilite s jiz nakreslenymi deskami, kde pri slouceni stare desky, a desky s prerovnanymi pady by zakonite bylo tolik konfliktnich rozmeru padu, ze by si radeji uzivatel hodil masli. Navic pokud budu chtit, aby se provedl nejaky odstup napr.o tech 100 pozic, pak musim tyto pozice drzet volne a zas mam mnohem mene pozic pro typy padu.