1

Téma: Chování Dimensions -> Tools -> Increment Pads on Layer

Máme Formicu 4.40 a zaznamenal jsem zvláštní chování v LayOut.
Nevím, zda jde o chybu.
Popis:
pokud mám první vodivou vrstvu 9 a poslední 14 a
zadám Dimensions -> Tools -> Increment Pads on Layer pro vrstvu 8 a 15
(masky) 0.2 , zvetší se obrysy všech Pads na vrstv? 8 opravdu na každou
stranu o 0.1, ale na vrstv? 15 se u kruhových Pads zv?tší POLOM?R o 0.2
. Co je špatn? ? P?edem díky za odpov??.

2

Re: Chování Dimensions -> Tools -> Increment Pads on Layer

Pro up?esn?ní byste také mohl poslat desku, na níž jste se s popisovaným chováním setkal (a uvést logický typ padu), ale pokusím se odhadnout, na co jste z?ejm? narazil.

Rozm?ry zmín?ných pájecích bod? na vrstv? 15 asi máte vztaženy k vrstv? 8.  Pak by pro dosažení požadovaného výsledku možná sta?ilo je zv?tšit práv? na vrstv? 8 (což byl Váš první krok).  Zv?tšíte-li je pak ješt? na vrstv? 15, nastane to, co jste popsal.

Takhle je to naprogramované, je však p?irozen? otázkou, je-li toto chování žádoucí, pop?ípad? zda by se nabízelo n?jaké logi?t?jší:

* Na jedné stran? by se mohl první krok omezit výhradn? na rozm?ry na vrstv? 8, ale k tomu by program pot?eboval zrušit její vazbu na vrstvu 15.  Asi tolik nevadí, že by pak uživatel musel provést tutéž operaci ješt? s vrstvou 15.  V?tší potíž však vidím v tom, že by program nem?l žádnou možnost, jak vazbu op?t obnovit, ledaže by dedukoval, že vrstvy mají být svázány vzájemným odkazem ?ist? proto, že na nich rozm?ry zrovna jsou stejné.

* Na druhé stran? s dosavadním ?ešením nastává problém, uvážíme-li situaci, kdy v tabulce je THT pájecí bod (tj. oboustranný, s otvorem) a zárove? SMD pájecí bod na horní stran?.  Dejme tomu, že oba mají na po?átku rozm?r 3,0 mm.  Po Vašem prvním kroku budou mít rozm?ry (na vrstvách 8 / 15) 3,2 / 3,2 mm a --- / 3,0 mm, po druhém 3,2 / 3,4 mm a --- / 3,2 mm.  Ani jedno z toho asi není to, co si p?ejete.  Požadovaných rozm?r? m?žete dosáhnout prost? tím, že po?adí krok? obrátíte, avšak jedin? za tu cenu, že se tím vzájemná vazba rozm?r? zruší.

D?kuji za upozorn?ní na popsané chování.  Jelikož mne te? nenapadá chování programu, které bych zde mohl považovat za zcela náležité, pravd?pobn? se omezím na zmínku v helpu, pokud by se v diskusi neobjevil návrh lepšího ?ešení.

3

Re: Chování Dimensions -> Tools -> Increment Pads on Layer

Bylo to tak,u oboustranných Pads s dírami (což na konkrétní desce byly vesm?s kruhové Pads - a proto mne to zmátlo) mám vrstvu 15 odvozenu od vrstvy 8. Sta?ilo tedy jen obrátit po?adí zadání (nejd?íve pro vrstvu 15 a poté pro vrstvu 8) a bylo vše OK. Problém by nastal, kdyby se náhodou vyskytly i ter?íky s odvozením vrstvy 8 od 15.
Díky za radu.