1 Naposledy upravil: kolin (2008-05-27 14:16:13)

Téma: Odskakujici vyrez

Dobry den, pokud odjedu mysi mimo plochu schem.editoru a stisku ALT, vyrez uskoci na opacnou stranu. Je tam i souvislost s tim, jak daleko tou mysi odjedu. Cim dal odjedu, o to vic obraz uskoci. Zaroven s tim se kurzor presune do oblasti editoru, opet cim dale odjedu mysi, tim blize stredu se kurozr premisti..
Nevim jestli to ma nejakou souvislost s nekterou funkci, ovsem je to neprijemne napriklad v okamziku kdy mam kurzor na druhem monitoru, aby se mi nepletl v prostoru schematu, a prepinam se na jine okno pomoci ALT+TAB...peru se s tim uz delsi dobu, ted jsem ovsem teprve vyhmatl situaci, kdy se to presne deje.
Bylo by, prosim, mozne to nejak eliminovat? (nastaveni Mouse Autopan nema na chovani vliv)

2

Re: Odskakujici vyrez

kolin ve vlákně "Panning Qualifier" napsal:

V Layoutu je tato hezka funkce, ktera povoluje posunuti vyrezu pomoci pohybu mysi ke kraji editoru. Bylo by prosim mozne udelat neco podobneho i ve schematiku? Takove nejake podobne chovani popisovane ve vlakne "Odskakujici Vyrez" ( http://www.formica.cz/forum/viewtopic.php?pid=597#p597 ) ma nyni editor na klavesu TAB, jen nevim jestli jsem tuto funkci v menu prehledl, nebo jde zatim o shodu nahod..

Posunutí výřezu pohybem myši k okraji editoru modifikuje (stejně jako v Layoutu) přepínač Options|Preferences|Mouse Auto Pan. V poloze If Active se posouvání zapíná jen ve vybraných (aktivních) režimech kurzoru, např. při kreslení čar Draw (Next) nebo při posunování uchopenou součástkou Drag. V poloze Always resp. Never je posunování bezpodmínečně zapnuto (všechny režimy aktivní) resp. vypnuto (žádné režimy aktivní). Pre snadnější orientaci se názvy aktivních režimů zobrazují modrým písmem, neaktivní hnědým. Stisknutím klávesy ALT se aktivní režimy překlopí v neaktivní a naopak.

kolin napsal:

Dobry den, pokud odjedu mysi mimo plochu schem.editoru a stisku ALT, vyrez uskoci na opacnou stranu. Je tam i souvislost s tim, jak daleko tou mysi odjedu. Cim dal odjedu, o to vic obraz uskoci. Zaroven s tim se kurzor presune do oblasti editoru, opet cim dale odjedu mysi, tim blize stredu se kurozr premisti..

Protože klávesy SHIFT a CTRL mají ve schematickém editoru přiděleny specifické funkce spojené zejména s režimy Drag..., nepovažoval jsem za smysluplné umožnit jejich použití namísto ALT pro překlápění aktivních a neaktivních režimů. Proto není ve schematickém editoru přepínač Panning Qualifier. Nic ale nebrání tomu doplnit ho. Popsaný problém by nejspíš vyřešila i pouhá možnost vypnout účinek klávesy ALT.

kolin napsal:

Nevim jestli to ma nejakou souvislost s nekterou funkci, ovsem je to neprijemne napriklad v okamziku kdy mam kurzor na druhem monitoru, aby se mi nepletl v prostoru schematu, a prepinam se na jine okno pomoci ALT+TAB...peru se s tim uz delsi dobu, ted jsem ovsem teprve vyhmatl situaci, kdy se to presne deje.
Bylo by, prosim, mozne to nejak eliminovat? (nastaveni Mouse Autopan nema na chovani vliv)

To není tak úplně pravda. V poloze Always by se Vám povedlo kurzorem opustit okno editoru až po dorolování na samou hranici kreslicí plochy (tj. na souřadnici 0 nebo 16300), ale k popisovanému přiskakování v takové situaci nedojde.

3

Re: Odskakujici vyrez

Ve verzi 4.40.65.15 byl doplněn přepínač "Options|Preferences|Panning Qualifier", který umožní jemněji nastavit podmínky pro přesun výřezu pohybem myši.