1

Téma: nelze otevřít soubory uložené Linuxem

Dobrý den,
nejsem možná v té správné sekci, ale zkusím to: musel jsem přeinstalovat Windows XP HomeE jelikož jsem počítač v tomto OS vůbec nespustil (nějaký nepořádek v MBR). Pro zálohování svých desek ve Formice mě nenapadlo nic lepšího, než použít schopnost Linuxu - nainstalovaného na jiném disku téhož počítače - číst soubory Windowsu a příslušné Formicové soubory jsem pomocí Linuxu uložil na USB flash paměti. Když jsem na zkoušku soubory s deskama otevřel v linuxu, objevil se na obrazovce textový výpis (spojů). ??íkal jsem si, s tím si pak Formica poradí. Bohužel se mi pak sesypal celý počítač, povolily nervy, smazal jsem oba disky a znovunainstaloval Windows XP. Tím ovšem jsem musel znovunainstalovat i Formicu. Udělal jsem tak pomocí instalačních sad a klíče HASP. Samozřejmě původního HASP klíče. Takže nevím, jestli jsem se nedopustil něčeho nesprávného. Hlavně však neumím zobrazit ty desky, které jsou uložené na zmiňovaném flash médiu přes Linux. Ikony desek hlásí jejich velikost (např. 171 kB), ale editor Layout je prázdný - žádné spoje ani součástky...
omlouvám se, že jsem zase potížista.
Děkuji za všechno předešlé a prosím, kdyby třeba někdo znal řešení, o další trpělivost se mnou.
S pozdravem P.Mišejka
P.S. Formica je pro mě bezvadná, považuji ji za velmi užitečný program, něco jsem v ní navrhl, má to pro mě velkou cenu, a takhle jsem dopad...

2

Re: nelze otevřít soubory uložené Linuxem

Dobrý den, možná bych pro začátek vyzkoušel jednu věc:  Některý z těch souborů ve Windows přejmenujte (např. na neco.pcb), a zkuste otevřít znovu.  Dejte prosím vědět, zda to pomohlo.

3

Re: nelze otevřít soubory uložené Linuxem

Dobrý večer,
omlouvám se, až teď mám chvilku na vyzkoušení doporučeného:
nicméně ani změna názvu za použití příkazu "přejmenovat" ve Windows nepomohla. Nedají se ovšem zobrazit pouze ty desky. Jinak třeba textové nebo pdf soubory ve stejné složce ano. Teď momentálně nemám ani možnost vyzkoušet otevření v Linuxu, pokusím se ho co nejdřív nainstalovat.
Opět děkuji. I za zavedení nového vlákna a rychlou zprávu.

4

Re: nelze otevřít soubory uložené Linuxem

Asi nemám dost informací, abych mohl jít najisto, ale zajímal bych se kupříkladu, zda:
1) po F3 vidíte správně ikonky souborů (žlutočervené "F" na zelené desce) -- pokud ne, zkuste Alt-O - I -A;
2) lze soubory otevřít pomocí příkazu Files | Load Next File;
3) soubory, které máte na flash-disku, lze otevřít po jejich překopírování na jiný disk;
4) tyto soubory lze otevřít v jiném programu, třeba v NotePadu ("Poznámkový blok");
5) lze otevřít vůbec nějaké *.pcb soubory (např. nově vytvořené).

V posledním případě byste také mohl ty nedostupné soubory zazipovat a poslat mi je.

5

Re: nelze otevřít soubory uložené Linuxem

Ano. Měl bych se zřejmě pokusit navrhnout desku na nějaký přístroj, co se bude za mě pořád omlouvat. Soubory jsem z flash-disku překopíroval zpět na HDD a okamžitě jsem zjistil, že jsem o nic nepřišel! To je úleva! Promiňte, to mám z toho, že jako technický analfabet lezu do zelí vám inženýrům. Měl bych říci: já už to vícekrát neudělám. Když ale ty drátky jsou tak zajímavé...
Opět mnohokrát děkuji.