1

Téma: Používání klávesových zkratek Ctrl-Alt-F* na pc s graf.kartou Intel

Dobry den,

narazili jsme na nove vznikly problem pri pouzivani maker definovanych na kombinace Ctrl + Alt + funkcni klavesy, na pocitacich s grafikou od Intelu, na Windows 7 a novejsich (Win XP bezici na novejsim hw se mi najit nepovedlo, tak neusim).

Intel totiz obsadil klavesovou zkratku Ctrl+Alt+F8 (patrne nemusi jit pouze o F8, ale vic jsem nezjistoval) jako safety-mod pro pripady, kdy si uzivatel rozhodi zobrazeni monitoru a potrebuje vse uvest do defaultu (obraz se proste nastavi pouze na jeden monitor, pokud jich uzivatel ma vice). Tato klavesova zkratka jako jedina nejde vypnout (v sw pro nastaveni graf.karty muze byt policko pro nastaveni viditelne, zaskrtnute ale nelze jej menit) - potvrzuje to mnoho diskuzi na netu.

Zaroven se zda, ze Windows predavaji stisk klaves nejprve Intelu, pak az teprve ho posle i ostatnim programum, takze na tuto zkratku nelze v Layoutu makro s uspechem nadefinovat. Napsal jsem si i program, ktery indikuje uspesne odchyceny stisk - psano v DotNetu, bez uspechu, Intel ma proste prednost.

MA NEKDO Z UZIVATELU S GRAF. INTEL MOZNOST VYZKOUSET, JESTLI I U NEJ TO DELA TOTEZ?

2

Re: Používání klávesových zkratek Ctrl-Alt-F* na pc s graf.kartou Intel

Hezký den, nemám Intel grafiku, ale napadlo mě, zda není někde v BIOSu volba vypnutí této anomálie ... .

3

Re: Používání klávesových zkratek Ctrl-Alt-F* na pc s graf.kartou Intel

Dobrý den,
mám W7-32bit a Intel grafiku na CPU (Intel HD Graphics 2000), verzi DRV 9.17.10.3347, klávesové zkratky Intel mám v nastavení vypnuty a Ctrl-Alt-F8 do Formicy projde bez problémů.