1 Naposledy upravil: Tomáš Och (2018-02-20 09:43:05)

Téma: Hromadná zmìna zarovnání labelů (Edit - Group Op. - Change - Align)

Zjistil jsem, že když tímto příkazem hromadně změním zarovnání (např.doprava) a v horizontální ose leží každý label jinde, odpoutají se od signálů, na kterých ležely a posunou se v horizontálním směru tak, že jsou zarovnány pod sebou ve svislé ose podle toho labelu, který ležel nejvíce v pravo:

Původně:
        ____________________________LABEL1
        _____LABEL2
        ________________LABEL3

Nově:
        ____________________________LABEL1
        _____                                          LABEL2
        ________________                      LABEL3

2

Re: Hromadná zmìna zarovnání labelů (Edit - Group Op. - Change - Align)

Tak má zarovnání textů vpravo fungovat. Texty se zarovnají pravým okrajem na pravý okraj toho, který byl původně nejvíce vpravo. V případě labelů program indikuje případné odpojení návěští. (Samozřejmě, máte-li indikaci chyb zapnutou.)

3

Re: Hromadná zmìna zarovnání labelů (Edit - Group Op. - Change - Align)

Predpokladam, ze to bylo delano za ucelem srovnani labelu, ktere lezi tesne vedle sebe (napr.sbernice od procesoru). Ovsem v pripade, ze se snazim hromadne zmenit labely, ktere lezi v ruznych castech vykresu a vzajemne spolu nesouvisi ani pozicne, je to problem. Bylo by mozne napriklad prikaz rozdelit na dva samostatne, kdy jeden z nich bude delat to co dosud (tedy nastavi alignment a zaroven presune labely) a druhy jen hromadne zmeni alignment? Pripadne jine reseni. Ted je vlastne funkce pouzitelna jen na labely, ktere spou nejak souvisi (napr.sbernice).

4

Re: Hromadná zmìna zarovnání labelů (Edit - Group Op. - Change - Align)

Nerozumím úplně tomu, o jakou změnu se snažíte.

Příkaz Align je použitelný nejen na návěští, ale také na texty. Viděl jsem v čímsi schematu poznámky, kde řádky tvořily nezávislé texty různých délek. Příkaz Align umožní jejich zarovnání do odstavce.

Pokud jen chcete hromadně změnit, kde budou v labelech/textech umístěny kotvičky, použijte nastavení Text Justification o řádek nad Align.

5

Re: Hromadná zmìna zarovnání labelů (Edit - Group Op. - Change - Align)

Aha! Tak v tom pripade vyreseno. Omlouvam se tedy za poplach, mel jsem za to, ze Align dela to, co ve skutecnosti dela Text Justification, ale nevsiml sem si, ze tam jsou ty prikazy dva, na prvni dojem podobne.